Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Paříž

Paříž, Francie
Ne nadarmo je Paříž nazývána perlou všech měst. Lákadel nabízí Paříž opravdu nespočet – Eiffelova věž, Vítězný oblouk, řeka Seina, Champs Elysées, Louvre, muzeum d'Orsay, Pantheon, Lucemburské zahrady, Notre Dame, Moulin Rouge či Sacré-Coeur jsou jen některá z nich. Ideální podmínky nabízí Paříž i pro nákupy.

Paříž, Francie - Popis
Paříž je největší město ve Francii. Město je postaveno na oblouku řeky Seine, a je tak rozděleno do dvou částí: Pravý břeh na sever a menší Levý břeh na jihu. Leží v centru Pařížské pánve, která je jádrem rozsáhlé Severofrancouzské nížiny, úrodné zemědělské oblasti. Vlastní město má 2 milióny obyvatel a větší Paříž metropolitní oblast má 11 miliónů obyvatel. Paříž nabízí mnoho krásných míst, které turisti, tak rádi navštěvují. Těmito místy jsou například: Eiffelova věž, slavná univerzita Sorbonne, známá de la Bastile, zábavný park Disneyland a mnoho dalších krásných míst.

Paříž, Francie - Zajímavosti a památky
Eiffelova věž – je považována za nejrozeznatelnější orientační bod v Paříži a je známý jako celosvětový symbol Francie. Je pojmenována podle svého návrháře Gustava Eiffela. Tuto nejznámější věž světa navštíví ročně přes 5,5 miliónů turistů. Což znamená, že v roce 2002 Eiffelova věž přivítala 200 miliontého návštěvníka. Věž je 300 m vysoká a váží přes 10 tisíc tun.
Univerzita Sorbonne – nejslavnější a nejznámější univerzita ve Francii. Byla založena v letech 1253 – 1257 a tím se také zařadila mezi nejstarší starověké univerzity v Evropě. Univerzitu založil kaplan a kněz Ludvík IX., původně pro chudé studenty teologie. Dnes na univerzitě studuje kolem 70 000 studentů. Jako významné prominenty této univerzity jmenujme například Johna Calvina, Marii Curii, Mahmouda Hessabyho, Normana Mailera.
De la Bastile – je čtverec v Paříži, kde stála věznice než byla zničena Francouzskou revolucí. Místo věznice je zde, ale obrovský sloup uprostřed připomínající oběti, již zmíněné červnové revoluce roku 1830 a nová budova operní scény, která nechá v každém turistovi velmi hluboký dojem.
Disneyland – je původně známý jako Euro Disney, který je vlastněn společností Walt Disney. Nyní se tento park nazývá: Disneyland Paříž. Stavba tohoto parku začala v roce 1988. Park se postupem času stával a dále stává velmi navštěvovaným a žádaným místem nejen pro děti. Disneyland je rozdělený na 5 hlavních sekcí. Pokud přijedete do Paříže, tak Vás velké cedule s myšákem Mickeym dovedou až na ono vysněné místo.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích